De afdeling Maag-, Darm- en Leverziekten (MDL). Een plek waar dagelijks wordt gewerkt aan de diagnose, behandeling én begeleiding van patiënten met uiteenlopende ziekten van de spijsverteringsorganen. We nemen een kijkje achter de schermen met Dion Wintjens, MDL-arts bij Zuyderland en gespecialiseerd in Inflammatoire Darmziekten (IBD). Hij vertelt over de veelzijdigheid van het vak, een mooie innovatie op de poli.

Dion Wintjens, MDL-arts vertelt:
“Binnen de MDL zien we een enorm brede patiëntengroep van jong tot oud. Die variatie maakt het werk elke dag anders. Wat ik mooi vind aan het vak is dat je je niet beperkt tot één orgaan, maar kijkt naar meerdere: het hele maagdarmstelsel, maar ook bijvoorbeeld de lever, de galwegen en de alvleesklier. Er zijn veel verschillende domeinen waar problemen kunnen ontstaan, en je zoekt altijd naar de juiste oplossing die past bij de patiënt. Wat mij aanspreekt is dat we steeds meer samen met de patiënt beslissen over het behandeltraject. Wat wil de patiënt zelf, wat past bij het leven en situatie van de patiënt? Dat gedeelde besluit nemen – daar ligt de toekomst van de zorg, zeker ook binnen de MDL. 

Daarnaast is het werk heel afwisselend. In de ochtend spreek je patiënten op de poli, en in de middag voer je endoscopieën uit – van maag- en darmonderzoeken tot meer specialistische ingrepen bij bijvoorbeeld galwegproblemen. Die combinatie van denken en doen, maakt MDL voor mij heel interessant”

Welke kleine overwinning wil je vandaag nog vieren?
“We zijn op dit moment bezig met het verbeteren van het zorgpad voor IBD-patiënten. Een belangrijk onderdeel daarvan is de implementatie van darmecho’s, die we als MDL-artsen zelf op de poli uitvoeren. Dat betekent dat patiënten vaker direct tijdens het spreekuur een echo kunnen krijgen in plaats van een endoscopie of MRI. Dat scheelt niet alleen tijd en extra ziekenhuisbezoeken, maar is ook prettiger voor de patiënt. Je krijgt sneller duidelijkheid én het onderzoek is minder belastend. We zijn hier volop mee bezig, maar het gaat de goede kant op – en dat voelt als een mooie stap vooruit.”

Waar ben je het meest trots op?
“Persoonlijk ben ik heel trots dat ik als MDL-arts bij Zuyderland werk. Dat was altijd mijn doel, en ik ben heel blij dat dat gelukt is. Maar waar ik nóg trotser op ben, is het team waar ik deel van mag uitmaken. De sfeer, het groepsgevoel en de samenwerking – dat is echt onze kracht en zou ik graag naar de toekomst willen blijven uitdragen.

We hebben een team waarin mensen zich welkom voelen, waar samenwerking vanzelfsprekend is, en waar we elkaar vooruithelpen. Dat merk je niet alleen op de werkvloer, maar ook daarbuiten. Elk jaar organiseren we bijvoorbeeld een teamuitje waar ook familieleden welkom zijn. Omdat we geloven dat goede zorg niet alleen begint bij deskundigheid, maar ook bij verbondenheid. Als team kom je écht verder.”

Kun je de geschikte vacature niet vinden?

Meld je aan voor een JobAlert en krijg per e-mail bericht zodra de vacature beschikbaar komt of stuur een open sollicitatie